Na zimę – felgi aluminiowe, czy stalowe?

Aktualna technologia produkcji felg aluminiowych pozwala na zastosowanie specjalnych lakierów chroniących felgi przed działaniem warunków atmosferycznych, jak również zapewnia odpowiednią trwałość i odporność powłoki ochronnej na destrukcyjne działanie soli (czyli utlenianie się aluminium) oraz standardowe zarysowania spowodowane normalnym użytkowaniem.

Nawet na najlepszych jakościowo oryginalnych felgach stalowych muszą w końcu pojawić się oznaki rdzy. W skrajnych wypadkach już po 2 latach użytkowania felga stalowa jest zżerana przez rdzę od środka. Przy obecnej technologii produkcji, felgi aluminiowe użytkowane zimą będą trwalsze od felg stalowych, dłużej nam posłużą.

Koszt nowych felg stalowych np. produkcji niemieckiej, bądź tych oferowanych w ASO nie jest znacząco niższy od ceny nowych felg aluminiowych dedykowanych na zimę. Przykładowa dobrej jakości felga stalowa marki Alcar w rozmiarze 16 cali kosztuje około 200 zł za sztukę, natomiast pięcioramienna zimowa felga aluminiowa np. marki Dezent, to koszt około 300 zł za sztukę. Różnica jest niewielka, ponieważ felgi aluminiowe są coraz bardziej popularne, ich podaż jest większa – tym samym ceny detaliczne z roku na rok są co raz bardziej atrakcyjne. Tym samym mając do wyboru felgi stalowe i aluminiowe, warto dołożyć kilkaset złotych i zdecydować się na felgi aluminiowe. Felgi te posłużą nam dłużej niż stalówki, a i ich wygląd i lekka konstrukcja, to zupełnie inna bajka. Nowe felgi Warszawa aluminiowe i stalowe produkcji niemieckiej znajdziesz w autoryzowanym punkcie sprzedaży na ulicy Konwaliowej 5. Wybór felg jest bardzo duży – często można trafić na wyprzedaż felg aluminiowych – w tym wypadku może zdarzyć się, że alufelgi kupimy w cenie felg stalowych. Zdecydowanie polecamy ten punkt na mapie Warszawy właścicielom nowych modeli aut, gdyż każda sprzedawana felga posiada niezbędną homologację potwierdzającą możliwość montażu na danym aucie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *